portal kulturalny z recenzjami

Recenzjum

Identyfikacja wizualna

Recenzjum to portal internetowy traktujący o kulturze, na którym publikowane są przede wszystkim recenzje książek, gier i filmów. Można tam również znaleźć newsy, rekomendacje, wywiady i raporty. Strona wystartowała w 2012 roku jako blog i z biegiem czasu przekształciła się w portal, zawierający w sobie ponad 700 tekstów o szeroko pojętej kulturze.

WYZWANIE

Portal chciał zyskać profesjonalną szatą graficzną, wyróżniającą się w blogosferze i być identyfikowany przede wszystkim z recenzjami literatury, nie wykluczając jednak przy tym innych poruszanych dziedzin. Kolorystyka miała pozostać podobna do tej, która funkcjonowała już od lat i była kojarzona z marką: fiolet i biel.

ROZWIĄZANIE

Biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze elementy, które trzeba było tchnąć w projekt, dorzucając do tego odrobinę fantastyki (to najczęściej omawiany gatunek na serwisie), zaprojektowałem identyfikację wizualną opartą o trzy kluczowe cechy: 

  • opinie – symbol gwiazdy > królewska korona (fantastyka, fiolet) 
  • książki – zakładka książkowa w formie herbu 
  • litera “R” – nazwa serwisu, jednocześnie jako symbol recenzji 

Koncepcji było wiele, ale to właśnie dzięki przetestowaniu rożnych kierunków, finalnie powstało unikalne i skuteczne logo serwisu.

Szczegóły

Branża
Kultura, Serwis www, Literatura

Usługi
Identyfikacja wizualna, odświeżenie logo

Klient
Recenzjum

Data
Kwiecień 2017

Potrzebujesz wyjątkowego logo?